PONOWNE OTWARCIE NASZEJ PARAFII ŚWIĘTEGO ANTONIEGO Z PADWY

Bogu niech będą dzięki, że w naszej parafii ponownie będziemy mogli odprawiać Msze Święte jako wspólnota parafialna (tymczasowo w Centrum Parafialnym na pierwszym piętrze). Wybraliśmy to miejsce ponieważ ułatwia sprzątanie wymagane w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się COVID-19.
 
Cieszymy się, że znów się spotkamy i razem będziemy wielbić Pana. Aby kontynuować musimy postępować zgodnie z wytycznymi i wskazówkami, które udostępniamy poniżej.
 
Jeśli chodzi o liczbę osób, które mogą uczestniczyć w każdej Mszy w tym samym czasie, ograniczona pojemność wskazana przez państwo wynosi 40% całkowitej dozwolonej liczby osób, Aby zapewnić społeczny dystans sześciu (6) stóp, ograniczamy liczbę osób do 100.

KIEDY: Od 30 maja 2020 r. (Sobota)
GDZIE: Centrum Parafialne – 1. piętro
HARMONOGRAM: w soboty 16:00 – po angielsku, 18:00 – po hiszpańsku
w niedziele 10:00 – po angielsku, 12:00 – po polsku
     od wtorku do piątku o godz. 18:00 – po angielsku
 
Ograniczenia:
• Wszyscy parafianie muszą nosić maski i założyć je przed opuszczeniem pojazdu.
• Zabierz własny środek dezynfekujący do rąk.
• Drzwi wejściowe do Centrum Parafialnego pozostaną otwarte przez cały czas trwania Mszy Świętej.
• Korzystanie z toalety będzie możliwe tylko w nagłych wypadkach i jedna osoba na raz.
• Nie będzie wody święconej.
• Ustawimy kosze przy wejściu do Centrum Parafialnego, aby parafianie wchodząc zostawili koperty i ofiary. Podczas Mszy nie będziemy zbierana taca.
• Dystans społeczny (minimum 6 stóp) musi być zawsze przestrzegany. Prosimy o pozostawienie krzeseł w ustalonym miejscu bez przesuwania ich (oznaczonych czerwonym X). Po wejściu zacznij zajmować krzesła przed ołtarzem, nie pozostawiając pustych miejsc w środku.
• W tej chwili nie będzie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej ani ministrantów. Nie będzie chóru, tylko organista lub gitarzysta i / lub osoba która będzie śpiewać psalm i czytać czytania.
• Kapłan, diakon i osoby uczestniczące w każdej Mszy nie muszą nosić masek w sanktuarium przy zachowaniu ścisłego dystansu społecznego.
• Procesja z ofiarami jest pomijana.
• Nie ma znaku pokoju. Pozostań na swoim miejscu, aby zachować dystans społeczny.
• Komunia będzie przyjmowana tylko na rękę. Jeśli nosisz rękawiczki, usuń je, aby z godnością przyjąć komunię. Postępuj zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na podłodze dla sprawnego ruchu podczas przyjmowania komunii.
• Pod koniec Mszy św. Opuść miejsce zachowując dystans i zaczynając od ludzi siedzenie na tylnych siedzeniach. Nie będzie pożegnania przy drzwiach wejściowych przez Kapłana.

Dokładamy wszelkich starań, aby przebudować pierwsze piętro, aby parafianie z niepełnosprawnością fizyczną mieli dostęp do Centrum Parafialnego i mogli uczestniczyć w nabożeństwach.
 
Będziemy nadal transmitować Msze za pośrednictwem naszych stron na Facebooku: www.facebook.com/stanthonychicopee oraz na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC0Ixq8OpXEUetdMukoq3dpA (St. Anthony of Padua Parish Chicopee MA) lub telewizyjna Msza diecezji, „Kielich Zbawienia”. Mogą nadal Państwo wysyłać koperty z ofiarami zwykłą pocztą, składać je za pośrednictwem skrzynki pocztowej umieszczonej w domu parafialnym lub biurze parafialnym jak również w biuletynie parafialny znajdziesz inne sposoby wysyłania swoich ofiar. Co tydzień będziemy nadal wysyłać biuletyn do wszystkich parafian zarejestrowanych.
 
Kontynuujemy Adorację Najświętszego Sakramentu przez okno Domu Parafialnego z nowymi godzinami: od wtorku do piątku od 10:00 do 17:00.

Sakrament Pojednania rozpoczniemy w sobotę 6 czerwca o godzinie 10:00 w holu Centrum Parafialnego. Tylko jedna osoba w holu do spowiedzi i z maską. Inni zachowując dystans społeczny przy wejściu do Centrum Parafialnego lub czekający w samochodach.
 
Nasz sklep z artykułami religijnymi jest zamknięty dla publiczności. Aby możesz zrobić zakupy „online” odwiedź naszą stronę internetową www.stanthonychicopee.com/shop. Powiadomimy Cię, kiedy i jak możesz odebrać zakupy.

W sprawie wszystkich spraw parafialnych prosimy o kontakt z biurem parafialnym: 413-992-8233 lub wysyłając e-mail na adres info@stanthonychicopee.com. Jeszcze biuro nie jest otwarte dla publiczności.

Kochamy was i nadal modlimy się, aby jak najszybciej odprawiać Eucharystię bez żadnych ograniczeń.

You may also like...